Additional information
| Weight | 62.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.25 in |
| Installation Type | Floating, Glue, Nail, Staple |
| Install Where | Below/On/Above |
| Product Thickness | 12.7 mm |
| Texture | Wirebrushed |
| Brand | Shaw |
| Finish | Engineered |
| Warranty | Limited Repel Hardwood Residential |
| Width |






