Additional information
| Weight | 47.32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 5 in |
| Installation Type | Floating, Glue, Nail, Staple |
| Install Where | Below/On/Above |
| Product Thickness | 9.525 mm |
| Texture | Smooth |
| Brand | Shaw |
| Finish | Engineered |
| Warranty | Limited Repel Hardwood Residential |
| Width |






