Additional information
| Weight | 56.8 lbs |
|---|---|
| Installation Method | Click |
| Install Where | Below/On/Above |
| Overall Thickness | 4 mm |
| Brand | Create |
| Texture | Light Embossing |
| Wear Layer | 20 mil |
| Carton Size (sq/ft) | 28.4 |
| Width | 7" |
| Length | 48" |
| Weight | 56.8 lbs |
|---|---|
| Installation Method | Click |
| Install Where | Below/On/Above |
| Overall Thickness | 4 mm |
| Brand | Create |
| Texture | Light Embossing |
| Wear Layer | 20 mil |
| Carton Size (sq/ft) | 28.4 |
| Width | 7" |
| Length | 48" |
Fill out the form below, and we will be in touch shortly.
Fill out the form below, and we will be in touch shortly.