Additional information
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Installation Method | Click |
| Install Where | Below/On/Above |
| Overall Thickness | 8 mm |
| Brand | Create |
| Texture | Embossed |
| Wear Layer | 22 mil |
| Carton Size (sq/ft) | 27 |
| Width | 9" |
| Length | 72" |
|
๐ FREE Rug with Spring Flooring Purchase |
| Weight | 54 lbs |
|---|---|
| Installation Method | Click |
| Install Where | Below/On/Above |
| Overall Thickness | 8 mm |
| Brand | Create |
| Texture | Embossed |
| Wear Layer | 22 mil |
| Carton Size (sq/ft) | 27 |
| Width | 9" |
| Length | 72" |
Fill out the form below, and we will be in touch shortly.
Fill out the form below, and we will be in touch shortly.