Additional information
| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Installation Method | Click |
| Install Where | Below/On/Above |
| Overall Thickness | 4 mm |
| Brand | Create |
| Texture | Embossed |
| Wear Layer | 20 mil |
| Carton Size (sq/ft) | 30 |
| Width | 9" |
| Length | 60" |
|
๐ FREE Rug with Spring Flooring Purchase |

| Weight | 60 lbs |
|---|---|
| Installation Method | Click |
| Install Where | Below/On/Above |
| Overall Thickness | 4 mm |
| Brand | Create |
| Texture | Embossed |
| Wear Layer | 20 mil |
| Carton Size (sq/ft) | 30 |
| Width | 9" |
| Length | 60" |
Fill out the form below, and we will be in touch shortly.
Fill out the form below, and we will be in touch shortly.