Additional information
| Weight | 34.76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 48 ร 7 in |
| Installation Type | Glue Down |
| Install Where | Below/On/Above |
| Product Thickness | 2.5 mm |
| Wear Layer | 20 Mil |
| Brand | Mannington |
| Finish | Aluminum Oxide |
| Warranty | 10 Years Commercial, Lifetime Residential |
| Width |







